Zásadním problémem je bojácnost města

16.07.2018
Tento můj text vznikl na základě příspěvku Tomáše Kábrta a Sokolovské besedy na fb, který popisuje dopady těžby SUAS pro občany Sokolova část Šenvert: https://www.facebook.com/permalink.phpstory_fbid=2160370117541763&id=1833132733598838

A takto vnímám problém já:

Při pohledu na činnost SUAS se nelze ničemu divit. Pokud si někdo dodnes myslí, že existuje kapitalismus s lidskou tváří, tak to je ten samý nesmysl jako socialismus s lidskou tváří. Záleží pouze na dvou věcech.

Je jedna stará pravda, že lidem je potřeba dát hry a zábavu, aby zapoměli na normální problémy, nebo Ti kterých se problém přímo netýka se postavili proti těm dotčeným, proto že by mohli přijít kvůli jejich problémům a remcání právě o ty své hry a zábavu.

Druhá věc je mnohem vážnější. Absolutně všude probíhá neustálý skrytý boj o vliv mezi kapitálem a společností. Do vedení měst se staví lidé, kteří osobně nejsou ovlivnitelní kapitálem, aby chránili především zájmy svých voličů, tedy občanů před možnými snahami o zisk za každou cenu. Kapitál se všemi prostředky naopak snaží naimplementovat na radnici co nejvíce svých lidí tak, aby zde prosazovali zájmy kapitálu. Pokud je to v rovnováze, tak je vše v pořádku, naopak to je základem rozvoje regionu.

Zásadním problémem Sokolova je bojácnost vedení města. Je smutné že tato jednání musí vést sami občané, toto jednání by měl vést starosta města Picka a jeho místostarostové. Bohužel ani v těch největších fantaziích si nedovedu představit pana Picku nebo paní Oulehlovou jak spravedlivě a nekopromisně vystupují v zájmu občanů proti SUASU. Naopak mám takový neblahý pocit jako by se za tento zaměstnanecký regionální kolos schovávali.

Tady není chyba na straně SUASU ten dál bude a musí v rámci svého podnikání neustále zkoušet kam až ho v jeho vlivu pustí vedení města. Chyba je v těch, kdo mají dnes od nás mandát hájit zájmy občanů a být důslednou protiváhou v rozumné oboustrané spolupráci.


Josef ZICKLER
Autorem článku nejsou Domácí noviny
Za obsah článku neneseme odpovědnost

Aktuálně z Sokolovska