Město Chodov oslaví tři významná výročí

07.11.2018
Tři významná výročí si v příštím roce připomene Chodov a jeho obyvatelé. Město proto připravuje velké oslavy rozložené do několika dnů.

Hlavní část chystaného programu u příležitosti 825. výročí první písemné zmínky o obci, 145 let od založení sboru dobrovolných hasičů a 125. výročí povýšení Chodova na město se uskuteční 27. a 28. září 2019. Na jeho podobě začal v minulých dnech pracovat početný organizační tým.

Pořadatelé jsou v přípravách zatím na začátku, ale už nyní je jasné, že akce se bude odehrávat na dvou pódiích, městem projede slavnostní průvod, sládek uvaří várku speciálního chodovského piva a všechny záchranářské složky předvedou ukázku techniky a své práce. Chybět nebude ani hudební překvapení a bohaty doprovodný program.

Součástí oslav bude společenský večer v Kulturním a společenském středisku, kde zástupci Chodova ocení osobnosti, které se výrazně zapsaly do života města.

Ocenění lidí, kteří v Chodově žili či žijí, kteří působili (působí) v různých oblastech života města a dosáhli v nich úspěchů, jsou udělována ve třech stupních, z nichž nejvyšším je Čestné občanství, následuje Městská pečeť a Listina města Chodova. Možnost navrhnout osobnost k ocenění mají také obyvatelé města.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Sokolovska