Hokejisté Baníku podpořili Běh pro miminka do dlaně

05.10.2018
V neděli 30.9. se na koupališti Rolava v Karlových Varech konala velká akce s cílem podpořit předčasně narozená miminka. A výrazným podporovatelem této akce se stal také HC Baník Sokolov.

Celá akce totiž začala tím, že marketingový pracovník HC Baník Sokolov předal zástupkyním JIP novorozeneckého oddělení Karlovarské nemocnice šek na částku 11.400,00 Kč. Na ten složili všechny dospělé týmy HC Baník Sokolov. B-tým při utkáním s Chebem mezi sebou vybral 1300 Kč, A-tým přispěl částkou 2700 Kč a Stará garda věnovala dokonce 7400 Kč.

Mimo to klub vložil do dražby hokejku podepsanou všemi hráči a dres klubové legendy Davida Hrušky, rovněž podepsaný všemi hráči.

Na Rolavě se v neděli uskutečnilo hned několik běhů. Startovali úplně ti nejmenší a vrcholem byl běh dospělých, kterého se zúčastnilo před 100 účastníků. A přední řady na startu a nakonec i v cíli zaujali junioři Baníku. Ti se na celé trati zachovali jako jeden tým a většinu závodu absolvovali spolu ve skupině. Nakonec hráči Dominik Bockstefel, Ondřej Dimitrov, Michal Doubek, Michal Fečo, Antonín Pašek, Jan Petrov, Pavel Radaušer a Jiří Nídl, který nahradil nemocného Olivera Ouhrabku, doběhli mezi prvními.

Hráči juniorky svým přístupem, chováním, ale i zodpovědným výkonem na trati skvěle reprezentovali náš klub a zaslouží velké poděkování. Baník pak díky úhradě startovného přispěl dalšími 800 Kč na podporu miminek do dlaně. Junioři se pak po běhu zapojili i do další akce a sami od sebe absolvovali lekci jógy.

Následně se vydražila i hokejka a dres Baníku v součtu za 3000 Kč. Úspěšný dražitel si pak dal podmínku, že hokejka a dres budou výzdobou novorozeneckého oddělení Karlovarské nemocnice.

Celkově i s výtěžkem z dražby tak Baník přispěl miminkům do dlaně částkou 15200 Kč.

Akci svou účastí podpořili také Karel Mlejnek (A-tým), Ivan Říha (B-tým), Vít Borolič (Stará garda) a Miroslav Diblík (junioři).
Převzato ODTUD

Aktuálně z Sokolovska