Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Hokejisté Baníku nasázeli Bílině devět gólů a suverénně ovládli zápas

22.10.2018
V 10. kole druhé hokejové ligy hostil Baník Bílinu, za kterou v rámci měsíčního hostování nastupují Ondřej Pajk a Vincent Keszi. Sokolovským divákům se pak poprvé představil Tomáš Vracovský a první mistrovský zápas mezi dospělými odehrál Tomáš Přibyl. Premiéra se odehrála také v brankovišti Baníku, kde místo avizovaného Petra Hrušky nakonec nastoupil osmnáctiletý Jakub Kašpar.

Baník do zápasu doslova vlétl a hned ve druhé minutě šel do vedení, kdy Michal Hotěk uklidil puk do odkryté brány – 1:0. Zanedlouho se stav měnil znovu, kdy situaci dva na jednoho se štěstím úspěšně zakončil Josef Stříbrný – 2:0. Následně měl Baník výhodu přesilové hry a vzápětí i dvojnásobné výhody, ale skóre se neměnilo. Naopak přesilové hry paradoxně způsobily, že domácí trochu vypadli z tempa. V 16. minutě dohrával Baník přesilovou hru, hostující Urban upadl a rozhodčí se chystal vylučovat. Bílinský kapitán však ukázal smysl pro fair-play a trest pro sokolovského hráče odvolal s tím, že se o faul nejednalo. Tomáš Urban byl odměněn potleskem a vzápětí také gólem. Po sérii chyb v obranném pásmu totiž útočník Bíliny zakončoval do prázdné brány – 2:1. Po první třetině tak Baník vedl pouze o jeden gól, ačkoliv se prakticky hrálo na jednu stranu.

Sokolov měl dobrý vstup i do druhé třetiny. Nejprve Petr Přindiš od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě a o 40 vteřin později Lubomír Kovařík posílal puk před bránu a překvapil Běhulu – 4:1. Po této brance došlo ke střídání brankářů Bíliny. Krejčí si připsal hned několik zákroků, ale následně si mohl odpočinout. Domácí hráči totiž zahájili sérii vyloučení a museli bránit také dlouhé oslabení 3 na 5. Ale početní nevýhodu odehráli baníkovci velmi dobře a Bílina si prakticky žádnou větší příležitost nevypracovala. Zbytek druhé třetiny už opět patřil Baníku, z čehož vyústil i pátý gól, který zaznamenal Tomáš Vracovský. Po druhé třetině tak na ukazateli skóre svítil stav 5:1.

Úvod třetí třetiny tentokrát patřil hostům, když se pěknou akcí prezentoval Jaroslav Šimeček, jenž vydařeným blafákem snížil na 5:2. Ale to bylo ze strany Bíliny prakticky vše. Ve 44. minutě se prvního letošního gólu dočkal i s chutí hrající Marek Švec – 6:2. Následně se hra prakticky usadila na polovině Bíliny a Baník na ledě kraloval. V 51. minutě pak další přesilovku využil Tomáš Vracovský, který stejně jako v předešlém zápase dnes zapsal dva góly a asistenci – 7:2. Baník se i nadále tlačil do útoku, ale poslední gól zápasu přišel až čtyři vteřiny před koncem zápasu. Jakub Vrána vybídl ke skórování Martina Trapla a ten nezaváhal – 8:2.

Baník v utkání zcela zaslouženě zvítězil. Svého soupeře Sokolov jednoznačně přestřílel v poměru 48:11 a na ledě dominoval.

Nyní čekají Baník dva velmi těžké zápasy. Nejprve se Sokolov v sobotu představí v Mostě, v souboji o první místo. Ve středu 24.10. pak bude hrát Baník západočeské derby proti Klatovům. A zápas to nebude jen tak obyčejný. Za Baník v rámci svých jubilejních narozenin nastoupí i Milan Čejka, který se tak rozloučí s kariérou v sokolovském dresu. Baník utkání odehraje ve speciální edici dresů, které jsou vyráběny jen pro tento zápas. Duel s Klatovy se bude hrát od 18:00.

HC Baník Sokolov - HC Draci Bílina  8:2

Rozhodčí: Šindel – Fiala, Tichý, tresty: 6:9. Vyloučení - 2 min.: 6:9. Góly v přesilovce: 4:0, v oslabení: 0:0. Střely: 48:11, počet diváků: 582.