Dopravní policisté Karlovarského kraje získali nové speciální vozidlo

20.10.2018
Šestnáctého října byla úspěšně dokončena další část společného projektu „Zintenzivnění bezpečnostních opatření v daném prostoru, zejména v oblasti drogové kriminality a dalších projevů kriminality páchané v dopravě“ z operačního programu přeshraniční spolupráce. V roce 2018 se nám podařilo ve veřejné soutěži vybrat firmu, která stavbu vozidla realizovala.

Dopravní policisté Karlovarského kraje si tak nyní mohli převzít speciální vozidlo Mercedes Benz vybavené potřebnou technikou pro práci v terénu. Zabudovaná kamera umožňuje policistům kontrolovat chování řidičů za jízdy, jako je například telefonování za jízdy nebo zda je osádka vozidla připoutána. Mobilní váhy policisté využijí přímo v terénu ke kontrole jakéhokoli nákladního vozidla či autobusu, u kterého mají podezření na přetížení.
Další vybavení umožňuje kontrolu technického stavu, uložení nákladu a dodržování maximální doby řízení nebo dodržování doby jízdy a přestávek ze strany řidičů těchto vozidel.

V průběhu následujících 14 dní budou dopravní policisté proškoleni v ovládání vozidla a nových technologií, které mají ve vozidle nyní k dispozici. Od začátku listopadu se tak můžete s tímto vozidlem setkat na silnicích Karlovarského kraje.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Sokolovska